Top

Bir Rüya Strasbourg!

Strasbourg bir Alsace rüyasıydı bizim için… Mükemmel bir noel şehri olan Strasbourg’ta Avrupa’nın en eski ve en büyük Noel Pazarları bulunuyor. Bu pazarları görmek için Kasım Aralık aylarında gitmek gerekiyor, biz baharda gittiğimiz için maalesef göremedik. Unesco Dünya Mirası Listesi’ne girmiş bu şehir aynı zamanda Alsace Loren bölgesine ev sahipliği yapıyor.

Konseri, festivali; müzesi, tiyatrosu kısacası coşkusu hiç bitmeyen bir şehir. Bu şehre 2 günümüzü ayırmıştık ama tekrar gitsek sanırım en az 3 günü kapatırız.

Strasbourg nehir ve köprülerle çevrelenmiş, masalsı ve küçük bir şehir. Kısacık tatilimize sığdırabildiklerimizi aşağıda sıraladık;

Strasbourg’un Grande Ile Adası’nda bol bol turladık çünkü bizim için en keyifli nokta burasıydı…

strasbourg1

Bisiklet kiraladık, kanalları birbirine bağlayan köprülerde bisikletle de tur attık. Özellikle gün batımında bir harika!

strasbourg2

Magnet ve diğer hediyelik eşyalarınızı Petite France bölgesinden aldık.

Görkemiyle şehrin orta yerine kurulan Notre Dame Katedrali de görülmeye değer. 1439 yılından bu yana korunmuş muhteşem yapı, ihtişamıyla göz dolduruyor. Bu katedrale mutlaka gidin!

Ve son olarak Alsace şarabı eşliğinde keyifli bir akşam yemeği ile şehrin tadını çıkardık ve Strasbourg’a doyamadan veda ettik..

strasbourg3
error: İçerik Telif Hakları Kapsamında Korunmaktadır.