Top

Simcity Şehir Devleti Singapur!

Balayı tatilimizde Bali’den sonraki durağımız Singapur oldu. Bu rota bizim için aktarma noktası olduğu için 2 günlük konaklama molası vererek aradan çıkarmak istedik.
Singapur’da yalnızca 48 saat kalacağımız için zamanı çok etkin kullanmak istedik ve dersimize çok sıkı çalışıp gelmiştik.

48 saatte neler yaptık işte aşağıya bırakıyoruz 🙂
Tüm şehri hem hızlı hem de dolu dolu gezmek için bir elektrikli scooter kiraladık. Bu scooter olayı Singapur’da çok popüler ve yaygın… Biz de gelir gelmez kültüre ayak uydurduk.
Şehrin gözde meydanlarından biri ‘Clarke Quay’e gidip kahve içtik, etrafı bol bol fotoğrafladık. (Burası Singapur’da beyaz yakanın öğle yemeklerini yediği ve çokca vakit geçirdiği modern mekanlarla dolu)
Adını çok sık duyguğumuz Haji Lane sokağına da yaklaşık bir yarım günümüzü ayırdık. Graffitiler ve retro mekanlarla dolu bu sokakta yerli yabancı çok turist bulunmakta.. Burayı görmeden geçmeyin çünkü etnik kostümlü sokak sanatçıları, oldfashion konsept mekanları Singapur’dan bağımsız bir dünya vaat ediyor.
Bir akşamınızı da mutlaka Chinatown’da geçirmelisiniz, bu sokak da Haji Lane gibi bağımsız ve farklı bir dünya..
Şehrin en tiki caddesi Orchard’ta mini bir gezinti ve alışveriş turu yapabilirsiniz, biz burayı pek sevmiştik.

Son olarak Gardens by the Bay’ı gezip mis gibi botanik çiçeklerin kokusunu içinize çekin…

Bir şehir devleti Singapur ile ilgili söyleyeceğimiz son şey aman bu ülkede sokaklarda veya herhangi bi yerde sakız çiğnemeyin! 🙂 Şaka değil çok ciddi cezalara çarptırılabilirsiniz.

error: İçerik Telif Hakları Kapsamında Korunmaktadır.