Top

Adriyatik’in saklı cenneti Rovinj’de neredeyse her köşe harika bir manzaraya açılıyor; daracık sokaklardan açılan tüm kapılar okyanusun mavi-yeşil sularını selamlıyor…

Adım başı her noktada bulunan mini mini sanat galerileri, deniz kokulu restoranları, mis gibi kurabiye dükkanları kasabayı 360 kuşatmış durumda.

Rovinj’e 11 ülkelik roadtrip maceramızda uğrama fırsatı bulmuştuk ve itiraf edelim ki gelmeden önce kasabanın bu kadar güzel olduğunu tahmin etmiyorduk. Dinlenme amaçlı uğradığımız bu kasaba yorgunluğumuzu alıp ruhumuzu tazelemeye fazlasıyla yetti.

Rovinj Istria yarımadasının en güzel kasabalarından, Hırvatistan’ın da son yıllarda en çok ziyaret edilen turist bölgelerinden. Kasabanın öne çıkan bir diğer yanı da mutfağının popüler olması. Egzotik deniz ürünleri, özel peynirleri ve yerel yemekleri sayesinde gurmelerin de uğrak noktası haline gelmiş.

Özetle Hırvatistan sınırları içinde sakin bir ortamda denize girip tatil yapmak isteyenler aynı zamanda gurme lezzetler arayanlar için Rovinj’den daha iyi bir alternatif sanırım yok 🙂

error: İçerik Telif Hakları Kapsamında Korunmaktadır.