Top

Alsace şarap cenneti; Colmar!

Avrupa köyleri çok güzel ama bazıları ayrı güzel. Bunlardan biri de bizim için Colmar’dı. Almanya romantik rotadaki duraklarımızdan biriydi Colmar. Romantik Yol rotasından buraya Basel üstünden ilerlemiştik, en hızlı ve kolay yolu çünkü.

Colmar tam bir harikalar diyarı… Kasabanın kendi güzelliği ve masalsı hali yetmemişçesine bir başka güzelliği Petite Venise – i kurmuşlar içine. Nam-ı değer Küçük Venedik. İşte burası Colmar’ın en can alıcı en turistik yeri. Sokaklar Arnavut kaldırımlı, kıvrımlı ve daracık… Evler rengarenk ve kasabanın doğası ile bütünleşmiş…

colmar1

Colmar keyifli vakit geçirmek için çok şey vaad ediyor. Efsanevi Alsace şarapları bunlardan birisi..  Bir diğeri zengin alışveriş caddeleri. Araç trafiğine kapalı, hediyelik eşyaların satıldığı dükkanlarla dolu sokaklar… Biz bu dükkanlardan magnet dışında bir şey almak istemedik çünkü aşırı pahalı! 😊 Ancak yeme içme konusunda aynısını söyleyemeyeceğim çünkü envai çeşitte bulacağınız peynir ve baharatlar bavulunuzu doldurmaya yetecek. Bizim öyle olmuştu!

Colmar ömürde bir kez olsun görülesi bir yer. Bizim de tekrar gidilecekler listemizde ilk sıralarda! 😊

colmar2
error: İçerik Telif Hakları Kapsamında Korunmaktadır.