Top

Seyahat Bavulumuzda Ne Var?
Her seyahat bir bavul hazırlama heyecanıyla başlar. Kimi zaman sığdıramadığımız eşyalarla bavul başında bakışır kalır kimi zaman ek bavul taşımaya razı olup giymediğimiz kıyafetleri yanımızda gezdiririz. Kimi zaman da seyahat anında eksik bir şeyler olduğunu farkeder ihtiyaçlarımızı gereksiz maliyetlerle karşılamak zorunda kalırız.

İşte Bizden Size Bazı Pratik Bilgiler…

1) Sağlık Her Şeyden Önemli!
Ani hava değişimlerinden ve bağışıklık sistemimizin zayıflamasına karşı önlemlerimizi mutlaka alıyoruz. Ağrı kesiciler, kas gevşeticiler, vitaminler, yara bandı ve taze kuruyemişler her seyahatte bavulumuzun bir köşesinde bulunur.

2) Yaz – Kış Farketmez Bir Ceket Şart…
Mevsim ne olursa olsun bavulda bir ceket her zaman kurtarıcı tek parçamız. Kapşonlu olmasına ayrıca dikkat ediyoruz.

3) Hiç Yer Kaplamayan İncecik Havlular…
Bavulda en çok yer kaplayan olarak geleneksel kalın havluları bırakıyor yerine ince şal gibi olan havluları tercih ediyoruz. Bunların biraz küçüğünü de el-yüz havlusu olarak alıyoruz. Rulo yaparak köşeye sıkıştırıyoruz, hiç yer kaplamıyor.

4) Mini Seyahat Kitleri…
Kozmetik mağazalarında satılan hepimizin de standart olarak kullandığı mini boy şampuanlar ve temizleyiciler kurtarıcılardan. Malum bavulda yer önemli. Bir de bunları buzdolabı poşetine koyup sımsıkı kapatıyoruz, akmıyor/kokmuyor.

5) Tüm Kıyafetler Rulo Şeklinde…
Bu en sevdiğimiz kısım. Özellikle yaz tatillerinde kıyafetlerimizi rulo yaparak yerleştiriyor ve planladığımızdan fazlasını yanımızda götürebiliyoruz.

6) Terlik ve Ayakkabılar Tek Tek Poşete…
Evet yanımıza alacağımız ekstra terlik ve ayakkabılarımızı ayrı ayrı buzdolabı poşetlerine koyup aralara sıkıştırıyoruz. Böylelikle pek yer problemi yaşanmıyor.

7) Ek Bir Sırt Çantası Mutlaka…
Şarj cihazı, gözlük, lens kabı, fotoğraf makinası, kulaklık, pasaport, ıslak mendil gibi acil durum ihtiyaçlarımız için sırt çantamızı mutlaka yanımıza alıyoruz.

8) Her Şey Kombinli ve Mümkünse Bir Tane!
Kıyafetlerimizi kombinli halde hazırlıyor ve günlere göre planlıyoruz. Böylelikle giymeyeceğimiz bir şey bavula girmiyor. Kısa seyahatlerde ise her şeyden bir tane götürmek yeterli oluyor. Bir jean, bir şort gibi…

Son olarak yurdışı ganimetlerimiz ve hediyelik eşyalar için bavulda her zaman boş yer bırakmaya özen gösteriyoruz.

error: İçerik Telif Hakları Kapsamında Korunmaktadır.