Top

20 GÜN – İKİ ADA İKİ ŞEHİR

BALİ-SİNGAPUR-PHUKET-BANGKOK

Balayı denilince akla ilk gelen tropik ada ve sahillerdir. Bu trend son yıllarda çok daha fazla popüler hale gelir oldu. Özellikle son bir kaç yıldır Tayland Adaları, Filipinler ve Bali ağırlıklı olarak tercih edilen balayı destinasyonları…

Bizim ise 2019 Nisan ayında gerçekleştirdiğimiz balayı destinasyonumuz şöyle oldu;

İlk rotamız Endonezya’nın muhteşem adası Bali…
2019 yılında Türkiye-Endonezya’ya direkt uçuş olmadığından aktarmalı gitmek durumundaydık. Farklı farklı ülkelerden aktarma yaparak gidilen bu rotada biz Singapur aktarmalı gitmeyi tercih ettik. Çünkü Bali dönüşünde Singapur için de bir planlama yapmıştık.
İlk uçuşumuz Türkiye-Singapur , Singapur-Endonezya, Endonezya-Bali şeklinde oldu. Saat ve aktarma farklarını da ekleyince yaklaşık 1,5 gün sonunda Bali’ye varabilmiştik… Çok yorulmuştuk ancak otelimizin muhteşem manzarası yorgunluğumuzu unutturmaya yetmişti.

Bali’deki 10 günlük unutulmaz tatilimizin sonunda rotamız Singapur’du. Singapur’da 2 gece konaklayıp rotamızı Tayland’ın muhteşem adası Phuket’e çevirecektik. Singapur bu anlamda bize hem dinlenme hem de iki ada arası araya bir şehir turu yapmamıza olanak sağladı.
Bir de Singapur’a tek başına gelme sebebi olabilen şehrin sembolik oteli Marina Bay Sands’ı görmeden geçmek istemedik.

Singapur’da iki gece konaklamamızın ardından bir sonraki rotamıza doğru yol aldık. Phulet’in beyaz kumlarını, palmiyelerini ve turkuaz denizini uzun zamandır görmek istemiştik. Ayrıca Bali’nin aksine Phuket’te doya doya denize girebilecektik. Phuket’te de yaklaşık 1 hafta konaklayıp rotamızı Tayland’ın en büyük ve güzel şehirlerinden Bangkok’a çevirdik.

Bangkok’ta da 2 gece konakladıktan sonra Türkiye’ye dönecektik.
Tüm bu tatil yaklaşık 20 gün olup birbirinden farklı kültürü tanıma imkanı sundu bize. Rotayı oluştururken planlamayı iki ada iki şehir konaklaması olarak yaptık. Aktarması ve uçuşları oldukça kolay olan bu rota uzun bir tatilinizde belki sizlere de ilham olur 🙂

error: İçerik Telif Hakları Kapsamında Korunmaktadır.